اجزا مبدل حرارتی پوسته و لوله

ساخت وبلاگ

لوله‌ها

لوله‌ها قسمت اصلی تبادل حرارت در مبدل است. سطح بیرونی آن در معرض سیال داخل پوسته قرار دارد و از داخل آن نیز سیال دیگری عبور می‌کند. جنس این لوله‌ها اغلب از فولاد کم کربن، فولاد زنگ نزن، آلیاژهای مس، نیکل و آلومینیوم، تیتانیوم، برنج و دیگر فلزات است.

هنگامی که ضریب انتقال حرارت برای سیال بیرون لوله نسبت به سیال داخل بسیار کمتر باشد از لوله‌های با سطوح اضافه استفاده می‌شود. البته پره دار کردن لوله‌ها هزینه تمام شده محصول را نسبت به لوله‌های صاف بیشتر می‌کند.
 

پوسته

پوسته که عمدتاً به شکل یک لوله بزرگ است، فضایی است که لوله‌های مبدل در آن قرار می‌گیرند و عمل انتقال حرارت در داخل آن صورت می‌گیرد. به عبارتی شکل بیرونی و قابل رویت مبدل را پوسته می‌گویند. بر اساس استاندارد تما (TEMA) پوسته‌های استاندارد از قطر ۶ اینچ (۱۵۰mm) تا ۶۰ اینچ (۱۵۲۰mm) را شامل می‌شود. به دلیل محدودیت در ساخت لوله‌های پیش ساخته، پوسته تا قطر ۲۴ اینچ (۶۱۰mm) به وسیله لوله‌های استاندارد و قطر بیش تر از آن به وسیله شکل‌دهی به ورق‌های استاندارد به شکل استوانه، ساخته می‌شوند. باید توجه داشت که ضخامت پوسته به خصوص در مواردی که با گاز یا بخار تحت فشار درگیر است از اهمیت بالایی برخوردار است. نسبت ضخامت، قطر و فشار داخلی به وسیله جداولی در کتب طراحی مبدل‌ها ذکر می‌شود.

 

ادامه مطلب در لینک زیر
http://www.bamintahvie.com/category/heating/heat-exchanger

انواع مبدل حرارتی پوسته و لوله, قیمت مبدل استخر, مبدل حرارتی استخر, قیمت مبدل حرارتی استخر, مبدل حرارتی پوسته و لوله,...
نویسنده : بامین تهویه بازدید : 31 تاريخ : يکشنبه 17 دی 1396 ساعت: 12:53

close
تبلیغات در اینترنت